4nano X-Coat 30ml + Energizer 100ml trwała powłoka ceramiczna

249,00  349,00  cena obniżona: promocja cenowa na produkt

Producent: 4nano

Dostępność: Jest

Wysyłka: 24h
Ocena: 0 na 5 (opinii: 0) dodaj ocenę

Zamówienia złożone oraz opłacone, lub zamówienia pobraniowe złożone do godziny 13:00 wysyłane są tego samego dnia.

Wysyłamy za pośrednictwem kuriera GLS oraz Paczkomatów InPost.

14 dni na zwrot towaru !

Najnowsza 2 letnia powłoka ceramiczna zabezpieczająca lakier.

4nano X-Coat to trwała powłoka ceramiczna do lakierów samochodowych, felg, plastików czy reflektorów dedykowana dla entuzjastów ekskluzywnej kosmetyki samochodowej. Pozwala chronić lakier przed drobnymi zarysowaniami, w znacznym stopniu ogranicza przyleganie brudu, zwiększa odporność na szkodliwe promieniowanie UV oraz mocno ogranicza oksydację jego wierzchniej warstwy. Powłoka zabezpiecza lakier na okres do 24 miesięcy mocno ułatwiając utrzymanie samochodu w idealnym stanie.

Pojemność: X-Coat 30ml + Energizer Ceramic 100ml

Aplikacja:

Aplikacja powłoki jest niezwykle prosta i przyjemna, niemniej jednak cały proces należy przeprowadzać zgodnie z instrukcjami przedstawionymi poniżej. Ważna jest również dobra wentylacja pomieszczenia, w którym przeprowadzamy aplikację. Lakier powinien być bardzo skrupulatnie przygotowany i ostatecznie oczyszczony za pomocą dedykowanego środka 4nano Scrub.

TEMPERATURA APLIKACJI: Od +100 do +35°C. Aplikacja w niższych temperaturach może powodować nawet kilkukrotne wydłużenie procesu wiązania, zaś aplikacja w temperaturach zbyt wysokich może powodować dyskomfort w aplikacji, a tym samym zwiększenie ryzyka powstawania smug i mazów, które będą uciążliwe i bardzo trudne do usunięcia.

WILGOTNOŚĆ POWIETRZA: W tym przypadku nie ma znaczenia. Wszelkie potrzebne do wiązania powłoki związki są dostarczane za pomocą wody destylowanej podczas aplikacji.

PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI: Niezależnie od tego czy lakier, na który zamierzamy aplikować powłokę był poddany korekcie czy też nie, powierzchnię należy odpowiednio przygotować. Dobrze przygotowany lakier będzie wolny od smoły, luźnego brudu, olejków z past, suchy oraz kompletnie wyjałowiony z innych zabezpieczeń typu woski czy zabezpieczenia fabryczne. Dobrze przygotowana powierzchnia powinna powoli zrzucać wodę taflą. Jakiekolwiek perlenie się wody na lakierze nie powinno mieć miejsca. Dlatego też ostateczne mycie powierzchni przed zabezpieczeniem powinno odbyć się przy pomocy środka 4nano Scrub (Alkaline lub Neutral w zależności od okoliczności). Instrukcja stosowania 4nano Scrub znajduje się na jego etykiecie. WAŻNE: Lakier po ostatecznym oczyszczeniu i osuszeniu powinien nabrać temperatury, w której będzie aplikowana powłoka (czyli przedział od +10 do +35°C). Nieodpowiednie przygotowanie powierzchni może mocno skrócić działanie powłoki i osłabić jej właściwości, a w skrajnych przypadkach nawet całkowicie uniemożliwić jej związanie.

BUDOWANIE POWŁOKI: Pracujemy jednorazowo na powierzchni nie większej niż 50 x 50 cm wizualnie wyznaczając sobie fragment, na który będziemy aplikować powłokę. Dołączony do zestawu aplikator zwilżyć wodą destylowaną po czym nałożyć na aplikator 8-10 kropli powłoki 4nano X-Coat (pierwsze zwilżenie wymaga nieco więcej produktu, później 5-7 kropli). Wyznaczony wizualnie fragment spryskujemy niewielką ilością wody destylowanej, tak aby była na nim lekka mgiełka (na całość aplikacji nie powinniśmy zużyć więcej niż 30-40ml wody). Sprawnym ruchem rozprowadzić produkt po przygotowanym fragmencie tak jakbyśmy chcieli napisać na nim literę S lub jej wielokrotność. Ten krok mocno ogranicza zużycie powłoki. Następnie pokrywamy (rozciągamy nałożone "S") cały ten fragment cienką i szczelną warstwą powłoki (nie dodając już powłoki na aplikator) rozciągając powłokę po powierzchni w pionie i poziomie. W zależności od temperatury tak pokryty fragment zostawiamy do związania na czas od 2 do 8 minut (+35°C - 2 minuty, +20°C - 5 minut, +10°C - 8 minut etc.). Dodatkową wskazówką dobrania najlepszego czasu docierania będzie lekki opór szmatki podczas ścierania pierwszego nadmiaru. Zmoczyć jedną szmatkę z mikrofiby w wodzie i dobrze wykręcić tak, aby woda luźno nie ściekała ze szmatki. Za pomocą mokrej szmatki przetrzeć zabezpieczany fragment aby usunąć nadmiar powłoki. Za pomocą drugiej suchej szmatki osuszyć zabezpieczany fragment do końca, upewniając się, że wszystkie niedoskonałości (zarówno na elementach sąsiadujących) zostały dokładnie usunięte, gdyż po związaniu będzie je można usunąć tylko i wyłącznie poprzez polerowanie. Powyższym sposobem aplikujemy powłokę na pozostałe powierzchnie w tym plastiki, felgi, reflektory etc. Co jakiś czas wypłukać szmatkę w wodzie i dobrze wykręcić. Przekładać szmatkę tak, aby nie docierać powłoki ciągle tą samą stroną. Nie aplikować na powierzchnie szklane. W przypadku dostania się powłoki na szkło należy niezwłocznie usunąć ją za pomocą suchej szmatki. Powłokę można warstwować w odstępach minimum 12 godzinnych. Nie przekraczać 4 warstw.

APLIKACJA ENERGIZER: 4nano Energizer Ceramic jest powłoką uzupełniającą powłokę bazową 4nano X-Coat, będąc zarazem powłoką ceramiczną typu "easy-on" nadającą właściwości hydrofobowych, wydobywających śliskość i głębie koloru oraz bardzo mocno ograniczającą powstawanie waterspotów (deszcze). Aplikowany raz na 3-6 miesięcy będzie odświeżał powłokę przedłużając jej trwałość. 4nano Energizer Ceramic współpracuje z powłokami ceramicznymi. Nie należy stosować go na czysty lakier. Aplikację należy rozpocząć niezwłocznie po zakończeniu aplikacji powłoki 4nano X-Coat. Zwilżyć nową, czystą i delikatną szmatkę z mikrofibry wodą destylowaną, nanieść niewielką ilość produktu na lakier (4-5 "strzałów" na około 50 x 50cm), po czym niezwłocznie rozprowadzić produkt po zabezpieczanym lakierze i polerować do uzyskania idealnej powierzchni (można wspomagać się drugą, suchą szmatką).

Tak zaaplikowaną powłokę zostawić do związania na 24 godziny bez kontaktu z wodą. Pełne wiązanie powłoki ceramicznej następuje po 14 dniach (w zależności od panujących czynników atmosferycznych) i w tym czasie NIE należy myć, płukać ani nawet przecierać samochodu. Oczywiście samochód można normalnie użytkować.

OKRESOWA APLIKACJA 4NANO ENERGIZER CERAMIC: Aplikację najlepiej przeprowadzić w czasie osuszania lakieru po myciu. Zebrać nadmiar wody z lakieru tak aby powierzchnia wciąż była lekko mokra. Lekko zwilżyć czystą i delikatną szmatkę z mikrofibry wodą destylowaną, nanieść niewielką ilość produktu na lakier (4-5 "strzałów" na około 50 x 50cm) po czym niezwłocznie rozprowadzić produkt po powierzchni i osuszyć do uzyskania idealnego połysku. Pełne właściwości powłoki 4nano Energizer Ceramic ukażą się po 24 godzinach od aplikacji.

PIELĘGNACJA: Zabezpieczony lakier myć za pomocą chemii o neutralnym pH, żadne inne mocniejsze środki nie są potrzebne, a ich używanie mija się z celem. Powłokę można myć na myjniach bezdotykowych płukając samą wodą lub z użyciem mikroproszku. Pełne mycie ręczne zalecane jest przynajmniej 1 raz na 4 mycia bezdotykowe. W przypadku słabnięcia efektów hydrofobowych, zaaplikować powłokę 4nano Energizer Ceramic.

UWAGA! Powłoka przez pewien czas od aplikacji będzie bardzo ładnie perlić wodę i kropelkować, jednak efekt ten będzie stopniowo zanikał co jest zamierzone. Perlenie się wody NIE ma jakiegokolwiek wpływu na pozostałe właściwości powłoki czyli ograniczone przywieranie brudu, łatwiejsze mycie i ochrona przed oksydacją. Właściwości hydrofobowe można odbudowywać podczas suszenia auta za pomocą 4nano Energizer Ceramic dołączonego do zestawu.

Przed użyciem przetestować produkt w mało widocznym miejscu. Nie nakładać na rozgrzane powierzchnie. Nie aplikować w pełnym słońcu lub deszczu.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Zobacz również