Opony jak nowe, czyli czyszczenie i pielęgnacja

Opony jak każdy inny element samochodu są narażone na różnego rodzaju zanieczyszczenia oraz zmienne warunki atomosferyczne. Jeżeli chcesz, aby opony w Twoim samochodzie zawsze wyglądały jak nowe, musisz o nie odpowiednio zadbać. Do tego zabiegu będzimy potrzebowali produktu do czyszczenia opon, szczotki do opon, dressingu zabezpieczającego oraz aplikator do jego nałożenia, niezbędne będą również rękawice nitrylowe - bezpieczeństwo przede wszystkim.

Jako środek czyszczący wybraliśmy ADBL Tire and Rubber Cleaner , możesz także uzyć innego produktu np. Shiny Garage Pure Black Tire Cleaner lub Excede Tire and Rubber Cleaner. Aby pokazać Wam różnicę pomiędzy czystą a brudną oponą, nakleiliśmy taśmę tak, aby ten fragment pozostał nietknięty.

Pryskamy oponę ADBL Tire and Rubber Cleaner, zalecamy aplikację tego produktu w zacienionym miejscu. Po chwili pojawią się pierwsze stróżki, zabrudzeń z opony - aby dobrze i dogłębnie wyczyścić oponę powinniśmy sam proces czyszczenia wesprzeć szczotą - najlepiej o twarszym włosiu, syntetyczny, my użyliśmy szczotki do opon PRO Shine Tire Brush. Prostymi ruchami ręki czyścimy oponę.

 

Po wyszczotkowaniu, bardzo ważną kwestią jest dokładne spłukanie opon myjka ciśnieniową.

A oto różnica pomiędzy czyszczoną powierzchnią a fragmentem, który nie był celowo czyszczony

Opony wyczyszczone, co dalej? Tak dobrze przygotowana powierzchnia, to bardzo dobra baza, która z pewnością wydłuży żywotność zabezpieczenia. Bardzo popularnym i często używanym produktem wśród detailerów jest dressing do opon, który charakteryzuje się przede wszystkim szybką aplikacją oraz trwałością. My do aplikacji testowej wybraliśmy popularny a wręcz już legendarny Good Stuff Black Mamba Shine o satynowym wykończeniu. Do aplikacji dressingu będzie Wam potrzebny apliaktor, wg nas apliaktor Work Stuff Clean Hands to chyba najlepsza opcja dostępna na naszym rynku biorąc pod uwagę stosunek cena/jakość - największą jego zaletą jest plastikowy uchwyt, dzięki czemu nawet nie posiadając rekawiczek nitrylowych nasze ręce po apliakcji pozostaną czyste.

Zalecamy aplikację produktu bezpośrednio na aplikator, jest to o wiele wydajniejsza i bardziej precyzyjna metoda niż aplikacja bezpośrednio na oponę.

Dla uwidocznienia efektów, tak jak w przypadku czyszczenia opon nakleiliśmy taśmę i zabezpieczyliśmy fragment wyczyszczonej ale niezabezpieczonej powierzchni opony, zobaczcie sami jak wyszło

Efekt finalny jest naprawdę zadowalający, opony są wyczyszczone i zabezpieczone, taki efekt powinien utrzymać się pomiędzy 2 a 3 tygodnie - w zależności od pogody oraz przebiegu.

Poniżej efekt kropelkowania, na zabezpieczonej dressingiem Black Mamba oponie

Produkty użyte podczas czyszczenia i aplikacji można nabyć w naszym sklepie, poniżej linki do produktów:

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii